Για μια ακόμα φορά σε ετοιμότητα βρέθηκε ο Μηχανισμός του Δήμου Πύλης αφού ανταποκρίθηκε πλήρως στο νέο κύμα κακοκαιρίας που ξέσπασε το τελευταίο εικοσιτετράωρο με επικεφαλής τον Δήμαρχο Κώστα Μαράβα τον Αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Πύλης Χρήστο Ζιάκα και τον δημοτικό σύμβουλο Μάκη Παπαγεωργίου, βρέθηκαν στο Βαλομάνδρι όπου υπήρχε το πρόβλημα της υπερχύλισης του ποταμού όπου τα μηχανήματα του Δήμου ανέλαβαν δράση.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more