Συνελήφθη, χθες (18-12-2020) το βράδυ στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς της Ομάδας Πρόληψης και Καταστολής Εγκληματικότητας (Ο.Π.Κ.Ε.) Τρικάλων, ένα άτομο, διότι κατά τον έλεγχο σε Ι.Χ. επιβατικό αυτοκίνητο όπου επέβαινε, κατελήφθη να κατέχει -305- τεμάχια παιδικών αθυρμάτων, -19- τεμάχια καπνογόνων-πυροτεχνημάτων και -12- τεμάχια πυροτεχνημάτων τύπου μασούρι, στερούμενος σχετικής άδειας, τα οποία και κατασχέθηκαν.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more