Συνελήφθη, σήμερα (17-07-2021) τις μεταμεσονύχτιες ώρες στα Τρίκαλα, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Τρικάλων, ένας ημεδαπός, διότι κατελήφθη ως ιδιοκτήτης καταστήματος υγειονομικού ενδιαφέροντος (καφέ – μπαρ), να έχει θέσει σε λειτουργία στερεοφωνικό συγκρότημα μουσικής συνδεδεμένο με ενισχυτή και ηχεία, αναπαράγοντας μουσική στον εξωτερικό χώρο του καταστήματος και διαταράσσοντας την κοινή ησυχία των περιοίκων. Επιπλέον, βεβαιώθηκαν -2- διοικητικά πρόστιμα των -300- ευρώ έκαστο για μη χρήση μάσκας από υπαλλήλους του καταστήματος.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more