Συνελήφθη, σήμερα (08-01-2021) το πρωί στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Τρικάλων, ένα άτομο, διότι κατά τον έλεγχο κατελήφθη να κατέχει ποσότητα κάνναβης, βάρους -0,6- γραμμαρίων, η οποία κατασχέθηκε. Ακολούθως, σε νομότυπη έρευνα που διενεργήθηκε στην οικία του βρέθηκε με τη συνδρομή του αστυνομικού σκύλου ανίχνευσης ναρκωτικών ουσιών «FLEX» και κατασχέθηκε ποσότητα κάνναβης, βάρους -72- γραμμαρίων.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more