Συνελήφθη σήμερα (22-01-2023) τις μεταμεσονύχτιες ώρες στην ευρύτερη περιοχή των Τρικάλων, από αστυνομικούς της Ομάδας Δίκυκλης Αστυνόμευσης (ΔΙ.ΑΣ.) Τρικάλων, ένας ημεδαπός, διότι, όπως προέκυψε, λίγες ώρες νωρίτερα, μαζί με δύο άγνωστους, μέχρι στιγμής, συνεργούς του που αναζητούνται, αποπειράθηκαν να εισέλθουν σε κτηνοτροφική μονάδα με σκοπό την αφαίρεση αντικειμένων. Επιπλέον, σε βάρος του συλληφθέντος εκκρεμεί απόφαση του Τριμελούς Εφετείου Κακουργημάτων Λάρισας, με ποινή κάθειρξης -5- ετών και -6- μηνών για διακεκριμένη περίπτωση κλοπής και σύσταση συμμορίας.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more