Τον νέο αντιπεριφερειάρχη Δια βίου μάθησης και Απασχόλησης στη Θεσσαλία Χρήστο Γακόπουλο, υποδέχθηκε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου. Την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2023 ο κ. Παπαστεργίου συνομίλησε με τον κ. Γακόπουλο, στην πρώτη επίσημη συνάντησή τους, μετά τον ορισμό του δεύτερου στη θέση του αντιπεριφερειάρχη. Κοινή πεποίθηση, η ανάγκη για συνέχιση της συνεργασίας με γνώμονα τη βελτίωση της εκπαίδευσης, της παιδείας και των συνθηκών για την απασχόληση, με τον κ. Παπαστεργίου να απευθύνει ευχές στον τρικαλινό αντιπεριφερειάρχη για τη νέα του αυτή θεσμική δραστηριότητα.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more