Στη νέα του θέση μεταφέρθηκε το τρενάκι που κοσμούσε τον Μύλο των Ξωτικών. Την Τρίτη 28 Μαΐου 2024 ο Δήμος Τρικκαίων και η e trikala μερίμνησαν για τη μεταφορά των βαγονιών και της μηχανής με γερανό. Το τρένο τοποθετήθηκε δίπλα, πλέον, από τον κεντρικό σταθμό του ΟΣΕ. Όπως τόνισε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Νίκος Σακκάς, άμεσα ξεκινά η αξιοποίηση του χώρου, προκειμένου να διαμορφωθεί η περιοχή, αποτελώντας ακόμη έναν πόλο έλξης. Στον χώρο βρέθηκαν επίσης και μέλη του Συλλόγου Φίλων Σιδηροδρόμου Τρικάλων.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more