Σεισμική δόνηση 3,3 βαθμών της κλίμακας Ρίχτερ, σημειώθηκε στις 23:51:09 το βράδυ της Τρίτης 23/02/2021, 41,5χλμ Βορειο-δυτικά από Καρδίτσα και με εστιακό βάθος 10.0 χιλιόμετρα. Ο σεισμός έγινε αισθητός και στα Τρίκαλα, χωρίς μέχρι στιγμής να έχουν αναφερθεί ζημιές.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more