Για μια ακόμη χρονιά ο Δήμος Τρικκαίων στέλνει ηχηρό το μήνυμα ότι «αλκοόλ και οδήγηση δεν πάνε μαζί».
Σε συνεργασία με το Ινστιτούτο Οδικής Ασφάλειας (Ι.Ο.ΑΣ.) «Πάνος Μυλωνάς» για «έναν κόσμο χωρίς τροχαία δυστυχήματα», το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, διοργανώνεται Η 15η «Ευρωπαϊκή Νύχτα χωρίς Ατυχήματα».
το μήνυμα είναι η προτροπή στις παρέες, να ορίσουν ένα άτομο που, δεν θα καταναλώσει ποτό εκείνη τη βραδιά, αλλά και υιοθετώντας το γενικότερα, να αναλάβει το ρόλο του «οδηγού της παρέας» φορώντας ένα ειδικό βραχιολάκι που θα του το θυμίζει. Το δε σλόγκαν είναι επίσης σαφές: «Το να μείνεις νηφάλιος είναι τόσο απλό όσο να φορέσεις ένα βραχιολάκι! Απλά κάν’ το. Η ζωή είναι ωραία, μη τη χάσεις για ένα ποτό!»
Η δράση φέτος θα πραγματοποιηθεί στο μπαρ The Love Shake στα «μανάβικα».
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more