Στα πλαίσια του 36ου Πανελληνίου Ετήσιου Συνεδρίου της Ελληνικής εταιρείας μελέτης και εκπαίδευσης για τον Σακχαρώδη Διαβήτη , που διεξάγεται στην Θεσσαλονική από 8-11/11/23 , παρουσιάστηκε ιατρική μελέτη του Αδαμάντιου Μπουρδάκη , Παθολόγου-Διαβητολόγου Διευθυντή ΕΣΥ του ΓΝΤ και του Ιωάννη Κουτσονάσιου ,Συντονιστή Διευθυντή του Κ.Υ. Πύλης, Γενικού/ Οικογενειακού Ιατρού με μετεκπαίδευση στο ΣΔ με τίτλο: ” Η συμβολή ενός ειδικού διαβητολογικού ιατρείου στο μεταβολικό έλεγχο διαβητικών ασθενών”.
Η μελέτη έλαβε τα εύσημα της οργανωτικής επιτροπής και οι παρουσιάσεις θα συνεχιστούν και σε επόμενα συνέδρια.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more