Το απόγευμα της Πέμπτης 1 Ιουλίου ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών κ. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ επικεφαλής του Ιερού κλήρου και του λαού υποδέχτηκε έμπροσθεν της Κεντρικής Πλατείας στο Γριζάνο την Ιερά Εικόνα της Παναγίας «Η ΕΛΠΙΣ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ» της «ΓΡΙΖΑΝΙΩΤΙΣΣΑΣ». Ακολούθως εν πομπή κατευθύνθηκαν στον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου όπου τελέστηκε δέηση και εν συνεχεία ο Μέγας Αρχιερατικός Εσπερινός μετ’ αρτοκλασίας και Θείου Κηρύγματος Χοροστατούντος και ομιλούντος του Σεπτού Ποιμενάρχου ημών κ. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ. Παρέστη μεταξύ άλλων ο Αντιπεριφερειάρχης Τρικάλων κ. Χρήστος Μιχαλάκης.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more