Συζητήθηκε το σοβαρό ζήτημα του πώς θα ξεκινήσει η εκπαιδευτική δραστηριότητα των σχολείων του Δήμου Φαρκαδόνας σε συνεννόηση και με τους προϊσταμένους πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης αλλά και των υπευθύνων συντονιστικών κλιμακίων που πραγματοποιούν ελέγχους στις κτηριακές υποδομές. Υπάρχουν σχολεία, όπου η διδασκαλία διά ζώσης είναι αδύνατη λόγω των ζημιών. Εξετάζονται λύσεις και θα υπάρξει επίσημη ανακοίνωση για το πώς η εκπαιδευτική κοινότητα θα συνεχίσει τη λειτουργία της στα σχολεία του Δήμου.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more