Έφτασαν οι πρώτοι οικίσκοι στην Πηνειάδα που θα στεγάσουν προσωρινά οικογένειες σεισμοπαθών του χωριού. Οι οικισμοί όπως κατέγραψε το Farkadonaday.gr τοποθετήθηκαν στην παιδική χαρά στο χώρο που ήταν το γήπεδο μπάσκετ. Παρών ήταν ο Αντιπεριφερειάρχης, Περιβάλλοντος, Χωρικού Σχεδιασμού και Πολιτικής Γης Ντίνος Μπάρδας, ο Δήμαρχος Σπύρος Αγναντής, η Πρόεδρος του χωριό Ιωάννα Ευαγγέλλου και από το τοπικό συμβούλιο ο Εμμανουήλ Μάνος και Θρασύβουλος Κοντούλης.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more