Από το Τμήμα Ασφάλειας Τρικάλων σχηματίστηκε δικογραφία σε βάρος ενός ατόμου, για το αδίκημα της απάτης. Ειδικότερα, την 20-10-2020 η παθούσα επικοινώνησε τηλεφωνικά με το δράστη, ο οποίος την έπεισε να του καταθέσει σε τραπεζικό λογαριασμό του το χρηματικό ποσό των -640- ευρώ για την αγορά δύο κινητών τηλεφώνων. Την 24-10-2020 η παθούσα, σε εκ νέου μεταξύ τους τηλεφωνική επικοινωνία, ζήτησε από το δράστη την ακύρωση της παραγγελίας και εκείνος τη διαβεβαίωσε για την επιστροφή των χρημάτων της, χωρίς ωστόσο να το πράξει.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more