Αυτοδιοικητική συνάντηση στο Δημαρχείο Τρικκαίων το μεσημέρι της Τετάρτης 20 Ιουλίου 2022. Ο Δήμαρχος Τρικκαίων και πρόεδρος της ΚΕΔΕ Δημήτρης Παπαστεργίου υποδέχθηκε τους ομολόγους του Αγιάς, Αντώνη Γκουντάρα, και Φοινίκης (Αλβανίας), Χρήστο Κίτσο. Η συζήτηση περιστράφηκε σε θέματα Αυτοδιοίκησης, σε ομοιότητες και σε διαφορές των δύο συστημάτων, καθώς και στα ζητήματα της ελληνικής μειονότητας που διαμένει στα χωριά του Δήμου της γειτονικής χώρας.
Απονομή τιμητικών πλακετών στους κτηνιάτρους για την προσφορά τους στη μάχη κατά της πανώλης των μηρυκαστικών
Τιμητικές πλακέτες στους κτηνιάτρους που επιστρατεύθηκαν και εξορμούν σε όλη τη Θεσσαλία, ιχνηλατώντας όλα τα ζώα, στο πλαίσιο της μεγαλύτερης...
Read more